Amit mindenkinek tudnia kell a Linkedin és Microsoft Azure-ról

Hogyan tudod növelni üzleti/szakmai sikereid Linkedinnel?

A világ legnagyobb üzleti és szakmai közösségi hálózata, melyet 2002-ben alapítottak, de csak 2003. májusában indítottak útjára. Tíz év elteltével már 300 millió felhasználója volt az alkalmazásnak. 2016-ban a Microsoft megvette a céget. A Linkedin növekedési rátája nagyon magas, még Magyarországon is 10 percenként új taggal bővül. 23 nyelven és több, mint 200 országban elérhető.  S mire használhatod?  Mivel elsődlegesen üzleti és szakmai kapcsolatépítésre jött létre, így cégeknek erősen ajánlott a jelenlét. A jelenlétet erősítheted, ha a fiókod összekapcsolod a Microsoft Azure felhőszolgáltatással. Nagyon professzionális dolgot hozhatsz ki ebből a fúzióból.  A Linkedin a névjegykártyák modern változata, hiszen itt könnyedén nyilvántarthatod az üzleti partnereid adatait. Sőt, üzleti partnerségi kapcsolatokat, beszállítókat is találsz könnyedén. De az is lehet, hogy mások találnak Rád, és ajánlanak üzleti együttműködést. Szinte minden szakterület képviseli magát a Linkedin-en.

Míg régebben leginkább cégek használták, ma már sok HR szakember és magánszemélyek is regisztrálnak ezen a platformon. Olyan ez, mint egy hatalmas önéletrajz adatbázis. Ha HR-es vagy itt is keresheted a megfelelő munkavállalót, ezzel kibővíted a keresési meződet.  Magánszemélyként leginkább karrier váltási okból regisztrálsz erre a felületre. Csak és kizárólag a szakmai, üzleti múltad töltheted fel. Ezért egy jól megszerkesztett oldallal kiváló kapcsolatokat, vagy éppen állásajánlatokat zsebelhetsz be.  Van üzenetküldési lehetőség is, így nyugodtan „szakmázhatsz” hasonló szakemberekkel együtt. Egy jó profil, pedig növeli szakmai hitelességedet. Tehát üzleti/szakmai szempontból érdemes ezt használnod!

LinkedIn céges tippek

A mai világban a cégek számára szinte elkerülhetetlen az online jelenlét. Szokták ezt mondani, „aki nincs online, az nem létezik”. Az emberek okostelefonokkal közlekednek, és bármire szükségük van, azonnal azt használják, hogy megtudják, hol van a közelben kerékpárszervíz, vagy egy, jó étterem, vagy egy IT szakember. Azonban, ha Neked van egy vállalkozásod, tudod, nemcsak a vásárlóidra kell figyelned.  Egy vállalkozás vagy cég számára nagyon fontos, hogy hiteles, hosszútávú üzleti kapcsolatai legyenek. Ezek a jól működő kapcsolatok kölcsönösen segítik egymást a növekedésben. Fontos számodra a márkád építése, és üzleti berkekben is ismertséged növelése. Erre az egyik legjobb megoldás számodra a Linkedin.

Ezen a platformon megmutathatod magad az online üzleti világ piacán. Használj jó minőségű fotókat, borítóképeket az almenükben. Mutasd meg a terméked, a szolgáltatásod, az üzeneted. Minden eseményt, hírt publikálj a céged életéről. A bejegyzéseiddel – érdemes havonta írni, vagy blogbejegyzéseid itt is megosztani- beszélgetést kezdeményezel a lehetséges partnerekkel, de a jövőbeni vásárlókkal is.  Mivel ezeket a bejegyzéseket lehet likeolni, megosztani, hatványozottan tudod népszerűsíteni cégedet. 

A Microsoft Azure titka

Az Azure a Microsoft állandóan bővülő felhőszolgáltatása. Az Azure mindenféle iparág számára kínál megoldásokat. Egy helyen lehet a céged alkalmazásait létrehozni, kezelni és üzembe helyezni. Az Azure a többtényezős hitelesítés révén megvéd a kiberbiztonsági támadások 99,9 százalékától.  Így az itt kezelt alkalmazásaid és azok adatai nagy biztonságban vannak. Ez a felhőszolgáltatás a többi hasonló szolgáltatáshoz képest hatalmas szabadságot ad számodra, mivel biztosítani tudja számodra a globális elérhetőséget, sokkal több régióban. Az Azureban nincs akadálya annak, hogy milyen nyílt forráskódú operációs rendszert, programnyelvet, eszközt használsz. Használd nyugodtan az eddigi eszközeidet. Azonban a helyszíni és felhőszolgáltatási elemeket az egységes felhasználói élmény miatt, integráld az Azure Active Directoryval (Azur AD).

Ma már sok minden, az autók vagy hűtőgép is felhőszolgáltatáshoz vannak csatlakoztatva. A mesterséges intelligencia térhódításával egyre bővülnek a lehetőségek. A fejlesztések, pedig olyan irányba tartanak, hogy hamarosan belépünk az intelligens felhő és peremszolgáltatások világába. A Microsoft Azure paltformot úgy fejlesztik, hogy biztonságos módon szolgálja a felhasználót, vagyis Téged, és egyben igazodjon a jövő követelményeihez is. Az Azure a kisvállalattól a nagyvállalatig mindenki számára kínál megoldás csomagokat. Csak azt használod, amire szükséged van. Gyorsabban tudsz alkalmazásokat fejleszteni, de használhatod a digitális marketing és média felületeket is. Biztonságos mentés és archiválás, vészhelyreállítás segít a kritikus pillanatokban. E-kereskedelem funkció biztosítja a biztonságos és skálázható vásárlást ügyfeleidnek. Az Azure Marketplacen több ezer terméket, szolgáltatást és megoldást találsz.

5 ok, miért kell az Azure, és Linkedin Neked

  1. Céged van, és szeretnéd, ha ismertebb lennél, nagyobb bevételed lenne.
  2. Az offline kapcsolatépítéshez képest az online üzleti tér nagyobb lehetőséget jelent számodra.
  3. Szükséged van egy szuper biztonságos felhőszolgáltatásra
  4. Az Azure kevésbé költséges, és rugalmasabb, mint egy helyszíni kiszolgáló.
  5. E kettő együtt hatékonyan növeli vállalkozásod sikerét.

Nézd milyen könnyedén tudod összekapcsolni a LinkedIn-t a Microsoft Azure-ral

Az alapoktól indulunk. Ehhez szükségünk lesz az Microsoft Azur Active Directory (Azur AD) beállításokra.

Azure Active Directory beállítások:

  1. A rendszergazda az Azure Active Directory Felügyeleti központban a vállalati alkalmazásoknál felvesz egy új alkalmazást (LinkedIn)
  2. A LinkedIn alkalmazásra rákattintva megadja a tulajdonosokat, a felhasználókat
  3. Az egyszeri bejelentkezés fül alatt a csatolva menü pontot választja.
  4. A felhasználók- felhasználói beállítások alatt a következő válaszokat adja a kérdésekre:
    1. Alkalmazás regisztrációk – igen
    2. Felügyeleti portál – nem
    3. LinkedIn-fiókkapcsolatok – igen, vagy ha csoportosan vannak a felhasználók, akkor kiválasztott csoport, és ekkor a csoportot is meg kell adni 😊
  5. Az Azure Active Directory fül alatt van egy alkalmazás regisztrációk – itt új regisztráció és fel kell venni a (LinkedIn)
  6. Ezen belül a LinkedIn – API engedélyeknél engedély hozzáadása – mentés
  7. Az API engedélyek alatt a tulajdonosoknál meg kell adni, hogy kik legyenek a tulajdonosok.

Ha mind ezek a lépések meg vannak, akkor visszatérve minden apphoz, már látszani fog a LinkedIn ikon. Itt rá kell kattintani és be kell jelentkezni a fiókba. Ha ez megtörtént, akkor a webes outlookból ki kell választani egy e-mailt és ráállni egérrel a monogrammra, majd az „in” ikont választani és újra bejelentkezni az adott fiókkal. Ha ez meg van, akkor már szinkronizálja is a névjegyeket a LinkedIn. 😊

Így tudod ellenőrizni, hogy tényleg hozzá kapcsolódott-e a microsoftos e-mail a LinkedInhez:

Me – Settings &Privacy – Account – Partner and services – Microsoft

Itt meg kell, hogy jelenjen az e-mail cím és azt kell, hogy írja, 1 connected account.

Me – Settings &Privacy – Privacy – How LindedIn uses your data – Sync contacts-ra rákattintva láthatod, hogy mely e-mail címeket szinkronizálja 😊

Látod milyen egyszerű, és van már egy csúcskategóriás üzleti és IT megoldásod!

Scroll to Top