Miért szükséges egy rendszergazda?

Bizonyára már benned is felmerült a kérdés, hogy szükséged van-e rendszergazdára. Ha már sok helyen utána néztél, de még mindig vannak kétségeid, akkor feltétlenül olvass tovább! A mai cikkben igyekszem erre választ adni.

Mit is csinál egy rendszergazda? Nagyon egyszerűen megfogalmazva, a számítógépes hálózatot felügyeli és a számítógépek telepítését, karbantartását végzi nap mint nap. Gondolhatná bárki, hogy ehhez nem kell külön szakember, hiszen ezek mind működnek maguktól. Sajnos ez egy igen általános tévhit. Általában akkor szoktak rádöbbenni, hogy mennyire szükségük lett volna egy jó rendszergazdára, amikor már beütött a katasztrófa és ő már csak a romokat tudja eltakarítani.

Ha te is szeretnéd ezt megelőzni, akkor feltétlenül fordulj szakemberhez. Első megbeszélés során mond el, hogy mivel rendelkezel, mit és hogyan használsz. Ez azért fontos, hogy meg tudja állapítani a te igényeidet.

Amennyiben szeretnél egy megbízható szolgáltatót, akkor kattints ide, és segítünk.

 

5 ok, hogy miért jó, ha van rendszergazdád?

 
  1. Probléma meghatározása:

    Gyorsan össze tudja hasonlítani a működő rendszert egy nem működővel, így pontosan meg tudja határozni a problémát. Ha te is jártál már úgy, hogy lefagyott a géped, de nem tudtál vele mit kezdeni, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy szakember rövidebb idő alatt helyre állítja.

  2. Antivírus szoftver megfigyelése:

    Éberségével meg tudja állítani a behatolókat a rendszerbe. Biztosan te is hallottál már olyanokról, hogy betörtek a rendszerbe és rengeteg adat veszett el; vagy arról, hogy e-mailen keresztül zsaroló vírust kapott és nem fért hozzá a saját adataihoz. Ha van egy jó rendszergazdád, akkor ezeknek az esélye igen elenyésző, mivel a folyamatos ellenőrzésének köszönhetően frissen tartja a vírusirtókat a gépeken.

  3. Működőképes gépek:

    Gondoskodnak arról, hogy a számítógépek mindig és minden áron működni tudjanak. Függetlenül a gép állapotától igyekeznek folyamatos működésre bírni a gépeket. Ha már javasolja a gép egyik alkatrészének cseréjét, akkor azt okkal teszi, hogy neked ne legyen belőle problémád. 

  4. Számítógépek tisztítása (felesleges fájloktól):


    Ezeket a feladatokat napi, vagy heti szinten mindenképpen célszerű elvégeztetni, így megőrizve a gép gyorsaságát.

  5. Felhasználói adminisztráció (fiók beállítása és fenntartása):

    Ha nem nagyon értesz a számítógépekhez, akkor adminként ő állítja be a te és az alkalmazottak gépein a fiókokat, jelszavakat, hozzáféréseket. Ez azért nagyon fontos, mert ha többen dolgoznak a cégednél, akkor valószínűleg mindenki mindenhez nem férhet hozzá és nem láthatja. Ha eddig nem így volt, akkor ezt célszerű átgondolni, mert így kisebb az esélye, hogy privát céges információk kerüljenek ki.


Természetesen a fentieken kívül még számos más feladatot is ellát egy rendszergazda. Teljesen felsorolni szinte lehetetlen, mivel sok apró feladatunk van, amit folyamatosan végzünk. Sokszor, nem nappal, hanem éjszaka tevékenykedünk, hogy Te napközben zavartalanul tudjál dolgozni.

Olyan rendszergazdát keress, aki ezekkel mind tisztában van, és nem kell neki külön elmondanod, hogy mi a feladata.

Ne feledd, állunk rendelkezésedre. Fordulj hozzánk bizalommal, és egy konzultáció során megtaláljuk a neked legmegfelelőbb megoldást.

A szolgáltatásainkat ide kattintva éred el!


Bármilyen felmerülő kérdéssel írj nekünk egy e-mailt a sales@tomportal.hu e-mail címünkre, és segítünk!
Scroll to Top